Polish

English

Deutsch
  
Aktualności
PREZENTY
Regulamin płatności
 
Podstrony:  1  2  3  4 
Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Informacje o ośrodku

Instytut Naukowo-Badawczy -  Księdza Sebastiana Kneippa Zespół Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest nowo otwartą, nowoczesną placówką rehabilitacyjno-wypoczynkową. Oferujemy szeroką gamę usług z zakresu rehabilitacji, odnowy biologicznej i psychiczno-duchowej. Dysponujemy bazą noclegową w postaci jedno- i dwuosobowych pokoi z łazienkami. Posiadamy sale konferencyjne i sale wielofunkcyjne oraz nowocześnie wyposażoną kuchnią i jadalnie na dwieście osób.

Specyfika Ośrodka polega na wykorzystaniu leczniczych właściwości wód oligoceńskich do hydroterapii wg metody księdza Sebastiana Kneippa z Bawarii. To on odkrył zapomniane dzieło śląskiego lekarza praktycznego ze Świdnicy Johanna Siegemunda Hahna pt.: "Nauka o mocy i skutkach oddziaływania świeżej wody na ludzkie ciało." wydane w 1749 r. W oparciu o nie rozwinął metody wodolecznictwa. Założony przez niego, znany i bardzo ceniony w całym świecie ośrodek terapeutyczno-leczniczy w Bad Wörishofen (w Niemczech) i stosowane w nim terapie odnowy psychofizycznej, stanowią wzorzec, w oparciu o który kształtujemy naszą działalność. Wypoczynkowi i rehabilitacji w naszym Ośrodku wybitnie sprzyjają warunki klimatyczne miejsca. Obfituje ono w bogactwo zasobów leśnych z rezerwatem przyrody "Kamień Śląski".

Ważnym miejscem dla naszej placówki jest piękny ogród zielny wraz z wypoczynkową altaną. Tuż obok, znajduje się zabytkowy park o powierzchni 125 ha . Dysponujemy licznymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Wokół Ośrodka istnieją dogodne warunki dla uprawiania różnego rodzaju sportów rekreacyjnych. Szczególną atrakcję stanowi rekreacja konna. Prowadzimy także hipoterapię.

Ośrodek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu pałacowego, znanego zwłaszcza stąd, iż stanowi on miejsce urodzenia św. Jacka Odrowąża. Dziś pełni on funkcję Centrum Kulturalno-Naukowego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Tuż za jego murami znajduje się lotnisko małego ruchu pasażerskiego.

Naszym Klientom staramy się zapewnić profesjonalną i kompleksową obsługę. Zatrudniamy specjalistów najwyższej klasy, którzy do pracy w naszym Ośrodku przygotowywali się w renomowanych placówkach zagranicznych.

Ważnym atutem naszego Ośrodka, wynikającym z jego położenia jest to, iż jesteśmy w stanie zapewnić Pacjentom i Kuracjuszom ciszę i możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, co zdecydowanie sprzyja procesom terapeutycznym.

  Code and design by   new4mat.com Administracja  
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.