Polish

English

Deutsch
  
Aktualności
Zajęcia z Aerobiku
Zapraszamy na zajęcia w każdy czwartek o godz. 18.45
Zwiedzanie Pałacu Odrowążów
Uprzejmie informujemy, iż od dn. 01.11.2017r. do końca marca 2018r. nie ma możliwości zwiedzania Pałacu przez osoby indywidualne.

Istnieje możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane po uprzednim ustaleniu terminu w recepcji ośrodka osobiście lub pod nr tel. 77 45 19 100
 
Podstrony:  1  2  3  4 
Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Informacje o ośrodku

Instytut Naukowo-Badawczy -  Księdza Sebastiana Kneippa Zespół Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest nowo otwartą, nowoczesną placówką rehabilitacyjno-wypoczynkową. Oferujemy szeroką gamę usług z zakresu rehabilitacji, odnowy biologicznej i psychiczno-duchowej. Dysponujemy bazą noclegową w postaci jedno- i dwuosobowych pokoi z łazienkami. Posiadamy sale konferencyjne i sale wielofunkcyjne oraz nowocześnie wyposażoną kuchnią i jadalnie na dwieście osób.

Specyfika Ośrodka polega na wykorzystaniu leczniczych właściwości wód oligoceńskich do hydroterapii wg metody księdza Sebastiana Kneippa z Bawarii. To on odkrył zapomniane dzieło śląskiego lekarza praktycznego ze Świdnicy Johanna Siegemunda Hahna pt.: "Nauka o mocy i skutkach oddziaływania świeżej wody na ludzkie ciało." wydane w 1749 r. W oparciu o nie rozwinął metody wodolecznictwa. Założony przez niego, znany i bardzo ceniony w całym świecie ośrodek terapeutyczno-leczniczy w Bad Wörishofen (w Niemczech) i stosowane w nim terapie odnowy psychofizycznej, stanowią wzorzec, w oparciu o który kształtujemy naszą działalność. Wypoczynkowi i rehabilitacji w naszym Ośrodku wybitnie sprzyjają warunki klimatyczne miejsca. Obfituje ono w bogactwo zasobów leśnych z rezerwatem przyrody "Kamień Śląski".

Ważnym miejscem dla naszej placówki jest piękny ogród zielny wraz z wypoczynkową altaną. Tuż obok, znajduje się zabytkowy park o powierzchni 125 ha . Dysponujemy licznymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Wokół Ośrodka istnieją dogodne warunki dla uprawiania różnego rodzaju sportów rekreacyjnych. Szczególną atrakcję stanowi rekreacja konna. Prowadzimy także hipoterapię.

Ośrodek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu pałacowego, znanego zwłaszcza stąd, iż stanowi on miejsce urodzenia św. Jacka Odrowąża. Dziś pełni on funkcję Centrum Kulturalno-Naukowego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Tuż za jego murami znajduje się lotnisko małego ruchu pasażerskiego.

Naszym Klientom staramy się zapewnić profesjonalną i kompleksową obsługę. Zatrudniamy specjalistów najwyższej klasy, którzy do pracy w naszym Ośrodku przygotowywali się w renomowanych placówkach zagranicznych.

Ważnym atutem naszego Ośrodka, wynikającym z jego położenia jest to, iż jesteśmy w stanie zapewnić Pacjentom i Kuracjuszom ciszę i możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, co zdecydowanie sprzyja procesom terapeutycznym.

  Code and design by   new4mat.com Administracja  
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.