>

Sebastianeum Silesiacum - Informacje o ośrodku

W ZACHOWANIU UMIARU LEŻY PRZYCZYNA PORZĄDKU.
KAŻDE ZA DUŻO, JAK I ZA MAŁO,
POWODUJE ZAMIAST ZDROWIA, CHOROBĘ.
(ks. Sebastian Kneipp)

Instytut Naukowo-Badawczy -  Księdza Sebastiana Kneippa Zespół Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy-Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest nowoczesną placówką rehabilitacyjno-wypoczynkową. Oferujemy szeroką gamę usług z zakresu rehabilitacji, odnowy biologicznej, psychiczno-duchowej, medycznej. Dysponujemy bazą noclegową w pokojach jedno- i dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym i dostępem do sieci Wi-Fi.

Specyfika Ośrodka polega na wykorzystaniu leczniczych właściwości wód oligoceńskich do hydroterapii wg. metody księdza Sebastiana Kneippa z Bawarii. To on odkrył zapomniane dzieło śląskiego lekarza praktycznego ze Świdnicy Johanna Siegemunda Hahna pt.: "Nauka o mocy i skutkach oddziaływania świeżej wody na ludzkie ciało." wydane w 1749 r. W oparciu o nie rozwinął metody wodolecznictwa. Założony przez niego, znany i bardzo ceniony w całym świecie ośrodek terapeutyczno-leczniczy w Bad Wörishofen (w Niemczech) i stosowane w nim terapie odnowy psychofizycznej, stanowią wzorzec, w oparciu o który kształtujemy naszą działalność.

Wypoczynkowi i rehabilitacji w naszym Ośrodku wybitnie sprzyjają warunki klimatyczne miejsca. Ośrodek jest położony na przecięciu dwóch zbiorników wód triasowych, wykorzystywanych do kneippowskich terapii, obfituje w bogactwo zasobów leśnych z rezerwatem przyrody "Kamień Śląski" oraz tworzy integralną część zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego.

Naszym Klientom staramy się zapewnić profesjonalną i kompleksową obsługę. 

 

Sebastianeum Silesiacum stosuje terapie kneippowskie oparte na pięciu filarach.      

Ks. Sebastian Kneipp

Są to:

 Terapia z wykorzystaniem wody (hydro i balneoterapia) -  stanowi wysoce rozwiniętą formę wodolecznictwa, ukierunkowaną na indywidualne potrzeby Kuracjusza. Woda, w formie cieczy lub w formie pary, kiedy bywa właściwie wykorzystywana, dzięki swym naturalnym właściwościom termicznym, chemicznym, mechanicznym i hydroelektrycznym, stymuluje organizm do takich reakcji, które w konsekwencji prowadzą do pozytywnej regulacji wszystkich jego funkcji.

 Terapia ruchowa - przyczynia się do poprawienia ogólnej kondycji organizmu i przynosi dobre samopoczucie. Poleca się: gimnastykę ogólną i leczniczą, Nordic Walking [chód-marsz], wędrowanie, jazdę rowerową, pływanie, gimnastykę wodną oraz różnorodne formy masażu.

 Terapia żywieniowa - uwzględnia pełnowartościowe, pełnoziarniste produkty naturalne (eko-produkty), witaminy, sole mineralne, fermenty i pierwiastki naturalne. W trakcie trwania terapii powinno się w znacznym stopniu zrezygnować z denaturalizowanych środków żywności i z używek.

 Terapia z wykorzystaniem leczniczych właściwości ziół - oparta jest na wykorzystaniu krytycznie przetestowanych, naturalnych środków leczniczych, sporządzonych na bazie ziół.

 Terapia porządkująca - uwzględnia psychosomatyczne, ekologiczne i socjologiczne uwarunkowania człowieka.

Łącząc doskonałe właściwości lecznicze wody z odpowiednią ilością ruchu i właściwą dietą oraz aromaterapią, dążymy do poprawy zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego naszych Kuracjuszy. Stosujemy najnowsze metody leczniczo-rehabilitacyjne: ciepłolecznictwo, elektroterapię, laseroterapię, magnetoterapię i magnetostumulację, kinezyterapię, krioterapię, inhalacje, światłolecznictwo, masaż leczniczy oraz hipoterapię.

Stwarzamy także optymalne warunki dla odnowy psychiczno-duchowej. Integralna wizja człowieka, jaka nam przyświeca, a co za tym idzie kompleksowy dobór metod leczniczych, pozwala zregenerować siły witalne i odzyskać pełną harmonię ciała i ducha.

 

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera