Gościniec św. Jacka nieczynny, przepraszamy.  Serdecznie zapraszamy na domowe obiady, kawę, ciasto oraz ciepłe kolacje do Sebastianeum Silesiacum. Istnieje możliwość rezerwacji stolika. Kontakt pod numerem tel. 665 668 994

Sebastianeum Silesiacum - Informacje o ośrodku

W ZACHOWANIU UMIARU LEŻY PRZYCZYNA PORZĄDKU.
KAŻDE ZA DUŻO, JAK I ZA MAŁO,
POWODUJE ZAMIAST ZDROWIA, CHOROBĘ.
(ks. Sebastian Kneipp)

Instytut Naukowo-Badawczy -  Księdza Sebastiana Kneippa Zespół Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy-Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest nowoczesną placówką rehabilitacyjno-wypoczynkową. Oferujemy szeroką gamę usług z zakresu rehabilitacji, odnowy biologicznej, psychiczno-duchowej, medycznej. Dysponujemy bazą noclegową w pokojach jedno- i dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym i dostępem do sieci wi-fi.

Specyfika Ośrodka polega na wykorzystaniu leczniczych właściwości wód oligoceńskich do hydroterapii wg. metody księdza Sebastiana Kneippa z Bawarii. To on odkrył zapomniane dzieło śląskiego lekarza praktycznego ze Świdnicy Johanna Siegemunda Hahna pt.: "Nauka o mocy i skutkach oddziaływania świeżej wody na ludzkie ciało." wydane w 1749 r. W oparciu o nie rozwinął metody wodolecznictwa. Założony przez niego, znany i bardzo ceniony w całym świecie ośrodek terapeutyczno-leczniczy w Bad Wörishofen (w Niemczech) i stosowane w nim terapie odnowy psychofizycznej, stanowią wzorzec, w oparciu o który kształtujemy naszą działalność.

Wypoczynkowi i rehabilitacji w naszym Ośrodku wybitnie sprzyjają warunki klimatyczne miejsca. Ośrodek jest położony na przecięciu dwóch zbiorników wód triasowych, wykorzystywanych do kneippowskich terapii, obfituje w bogactwo zasobów leśnych z rezerwatem przyrody "Kamień Śląski" oraz tworzy integralną część zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego.

Naszym Klientom staramy się zapewnić profesjonalną i kompleksową obsługę. 

 

Sebastianeum Silesiacum stosuje terapie kneippowskie oparte na pięciu filarach.      

Ks. Sebastian Kneipp

Są to:

 Terapia z wykorzystaniem wody (hydro i balneoterapia) -  stanowi wysoce rozwiniętą formę wodolecznictwa, ukierunkowaną na indywidualne potrzeby Kuracjusza. Woda, w formie cieczy lub w formie pary, kiedy bywa właściwie wykorzystywana, dzięki swym naturalnym właściwościom termicznym, chemicznym, mechanicznym i hydroelektrycznym, stymuluje organizm do takich reakcji, które w konsekwencji prowadzą do pozytywnej regulacji wszystkich jego funkcji.

 Terapia ruchowa - przyczynia się do poprawienia ogólnej kondycji organizmu i przynosi dobre samopoczucie. Poleca się: gimnastykę ogólną i leczniczą, Nordic Walking [chód-marsz], wędrowanie, jazdę rowerową, pływanie, gimnastykę wodną oraz różnorodne formy masażu.

 Terapia żywieniowa - uwzględnia pełnowartościowe, pełnoziarniste produkty naturalne (eko-produkty), witaminy, sole mineralne, fermenty i pierwiastki naturalne. W trakcie trwania terapii powinno się w znacznym stopniu zrezygnować z denaturalizowanych środków żywności i z używek.

 Terapia z wykorzystaniem leczniczych właściwości ziół - oparta jest na wykorzystaniu krytycznie przetestowanych, naturalnych środków leczniczych, sporządzonych na bazie ziół.

 Terapia porządkująca - uwzględnia psychosomatyczne, ekologiczne i socjologiczne uwarunkowania człowieka.

Łącząc doskonałe właściwości lecznicze wody z odpowiednią ilością ruchu i właściwą dietą oraz aromaterapią, dążymy do poprawy zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego naszych Kuracjuszy. Stosujemy najnowsze metody leczniczo-rehabilitacyjne: ciepłolecznictwo, elektroterapię, laseroterapię, magnetoterapię i magnetostumulację, kinezyterapię, krioterapię, inhalacje, światłolecznictwo, masaż leczniczy oraz hipoterapię.

Stwarzamy także optymalne warunki dla odnowy psychiczno-duchowej. Integralna wizja człowieka, jaka nam przyświeca, a co za tym idzie kompleksowy dobór metod leczniczych, pozwala zregenerować siły witalne i odzyskać pełną harmonię ciała i ducha.

 

 

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera