>

Kąpiel perełkowa

Kąpiele perełkowe: to rodzaj kąpieli, w czasie której przez dysze umieszczone w dnie wanny wtłaczane jest sprężone powietrze. Bąbelki powietrza masują ciało delikatniej niż woda w czasie hydromasażu. W ten sposób uzyskuje się efekt podobny do mikromasażu. Kąpiel taka relaksuje i odpręża zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dodaje również energii i wigoru.

Stosuje się również kąpiele perełkowe z dodatkiem relaksujących olejków zapachowych, kąpiele perełkowe solankowe, kąpiele perełkowe z dodatkiem naturalnego wywaru z siana lub ze słomy owsianej.

Regularne stosowanie takich kąpieli polepsza samopoczucie i stan zdrowotny poprzez hartowanie organizmu. Zabieg trawa od 10-25 minut. i powtarzany jest kilka razy w tygodniu. Kąpiel perełkowa dobrze wypływa na ukrwienie skóry i powoduje lepsze samooczyszczanie się skóry. Wspomaga organizm w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, chorób mięśni, w leczeniu niektórych chorobowych zmian skórnych, w leczeniu stanów napięcia emocjonalnego powodowanego nadmiernym stresem, w leczeniu zapaleń nerwów, w leczeniu nerwic, żylaków i bezsenności. Po zakończeniu zabiegu zaleca się spłukanie ciała zimną wodą.

Kąpiele perełkowe z hydromasażem i z koloroterapią (chromoterapią)zabieg polega na kąpieli w wannie z hydromasażem, wzbogaconym strumieniami pęcherzyków powietrza wtłaczanymi do wanny za pomocą odpowiednich dysz. Zabieg ten wzbogacony jest o efekt zmieniających się sekwencji kilku podstawowych kolorów światła. Koloroterapia jest jednym z nowszych rodzajów oddziaływań stosowanych w hydroterapii. Emisja światła, w różnych barwach, następuje przez wbudowane w nieckę wanny punkty świetlne, działające jako pojedyncze źródła światła o trwałych barwach. Emisja kolorów może być zmienna (zmiana kolorów przebiega automatycznie) lub stała (po zatrzymaniu cyklu na wybranym kolorze). W tym przypadku jest to podświetlenie wody w wannie składające się z 4 podstawowych kolorów (czerwony, żółty, zielony, niebieski) oraz ich kombinacji co zwiększa paletę barw oraz możliwość lepszego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Każdy kolor ma inny wpływ na nasz organizm.

Kolor czerwony związany jest z sercem i z układem krążenia. Poprawia krążenie krwi, dodaje energii, podwyższa ciśnienie krwi, pobudza sprawność umysłową, ożywia. Korzystnie wpływa na leczenie anemii, braku apetytu, astmy, choroby krtani, nerwobóli i impotencji. Przeciwdziała depresji. Kolor żółty inspiruje i ożywia. Jest symbolem intelektu i mądrości, uspokaja psychicznie. Stanowi skuteczne lekarstwo na przemęczenie i stres. Pobudza przemianę materii, dobrze działa na schorzenia skórne i rozstępy. Pomaga w dolegliwościach wątroby, żołądka i jelit. Kolor zielony, to kolor równowagi i harmonii. Silnie działa na psychikę. Dodaje pewności siebie i uspokaja, wzmaga koncentrację. Terapia tym kolorem stosowana jest w przypadku migren, grypy, wrzodów żołądka, chorób oczu, alergii. Kolor niebieski ma silne działanie uspokajające i nasenne. Wspomaga przemianę materii, układ krążenia oraz pracę serca. Przynosi radość i spokój, koi skołatane nerwy, łagodzi wzburzone uczucia i myśli. Korzystnie wpływa na leczenie m.in. anginy, chorób pęcherza, biegunki i oparzeń. Odpowiedni dobór kolorów pomaga w niwelowaniu problemów, z którymi boryka się organizm każdego człowieka, zwłaszcza w zakresie: obniżonej odporności, przeciwdziałania alergiom, usuwania depresji, zaburzeń snu, poprawy pracy układu krążenia, regulacji przemiany materii.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera