>

 Nowy cennik na rok 2025 - szczegóły w zakładce "Cennik" 

Odpust św. Sebastiana 

Po raz kolejny obchodziliśmy odpust patrona kaplicy sanatoryjnej św. Sebastiana. Msza odpustowa obyła się 20 stycznia a przewodniczył jej J.E. Abp Alfons Nossol. Mszę uświetnił chór "Beati Cantores". 
Sebastian urodził się w Galii. Jego ojciec pochodził z rodziny urzędniczej zamieszkałej w Narbonne, matka natomiast była mediolanką. Otrzymał staranne wychowanie, następnie został żołnierzem.  Za wypominanie strasznego okrucieństwa wobec chrześcijan, został przeszyty strzałami. Na pół umarłego odnalazła go pewna niewiasta, Irena, i swoją opieką przywróciła mu zdrowie. Sebastian po powrocie do sił ponownie udał się do cesarza, by stanąć w obronie wyznawców Chrystusa. Wtedy Dioklecjan kazał go zatłuc pałkami, a jego ciało wrzucić do kloaki. Stamtąd wydobyła je i ze czcią pochowała niewiasta Lucyna.
Św. Sebastian jest patronem chorych na choroby zakaźne, inwalidów wojennych, kamieniarzy, konwisarzy, łuczników, myśliwych, ogrodników, rusznikarzy, strażaków, strzelców, żołnierzy. Również patron Niemiec oraz Gwardii Szwajcarskiej. Jest orędownikiem w czasie epidemii.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera