>

Kinezyterapia

Jest podstawą rehabilitacji leczniczej. Bardzo korzystnie wpływa na sprawność psychomotoryczną oraz na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów ludzkiego organizmu. Pod wpływem ćwiczeń lepiej funkcjonują nie tylko mięśnie, ale również układ krwionośny, układ oddechowy i układ trawienny.
Wykonywanie ćwiczeń po niektórych zabiegach fizykalnych jest wręcz zalecane dla uzyskania jak najlepszego efektu terapeutycznego. Wzajemne uzupełnienie metod fizykalnych (hydroterapii,  elektroterapii, krioterapii) oraz kinezyterapii daje szansę, w jak najkrótszym czasie, na odzyskanie pełnej sprawności.


Ćwiczenia indywidualne

_dsc1798.jpeg

 


Ćwiczenia usprawniające UGUL

dsc_8883.jpeg

 

Gimnastyka w wodzie jest dostępna dla każdego niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ ćwiczy się w styczności z podłożem. Wskazane dla wszystkich osób pragnących poprawić swoją kondycję oraz zadbać o profilaktykę przeciwbólową kręgosłupa i stawów. Jest to forma bezpieczna nawet dla osób z nadwagą, osteoporozą oraz po przebytych urazach układu ruchu.

IMG_5242.jpeg

 

Ćwiczenia równoważne prowadzone przez rehabilitanta, polegające na kontroli naszego ciała w przestrzeni. Kluczową rolę odgrywa w tym procesie tzw. czucie głębokie. Jest to zmysł odpowiedzialny za orientacje ułożenia ciała w przestrzeni bez kontroli wzrokowej. Dzięki tym ćwiczeniom zmniejsza się ryzyko wystąpienia upadków oraz poprawia ogólną kondycję fizyczną. Ćwiczenia te skierowane są dla wszystkich osób, które chcą poprawić równowagę i chód, ogólną sprawność i postawę ciała.

IMG_6666.jpeg

 

Ćwiczenia „ zdrowy kręgosłup" to program ćwiczeń prowadzony przez rehabilitanta, polecany dla każdego bez względu na wiek. Podczas zajęć zwiększamy ruchomość kręgosłupa oraz wzmacniamy mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Ćwiczenia są urozmaicone, prowadzone w różnych pozycjach wyjściowych i z użyciem różnych przyrządów gimnastycznych. Jeżeli nie chcesz odczuwać bólów stawowych i mięśniowych - utrzymuj swój kręgosłup w dobrej kondycji!

IMG_6055.jpeg

IMG_9494.jpeg

 

Ćwiczenia „aktywny Senior" prowadzone przez rehabilitanta, ogólnousprawniające dla osób w starszym wieku, wykonywane w bezpiecznej pozycji siedzącej na krzesełkach. To aktywność fizyczna, która pozwala długo zachować młodość i opóźnia procesy starzenia. Regularne ćwiczenia poprawiają wydolność organizmu przez co poprawiają jakość życia. Niezależnie od wieku, budowanie zdrowego i silnego organizmu to dodatkowe zdrowie, a ćwiczenia w grupie to podwójna radość.

IMG_9500.jpeg

IMG_9507.jpeg

 

Ćwiczenia na rowerkach stacjonarnych prowadzone przez rehabilitanta, w których wykorzystuje się rowerki stacjonarne. Polegają one na „jeździe" w grupie w określonym tempie i ze zróżnicowanym obciążeniem, zwykle w rytm muzyki. Niewątpliwą zaletą tego typu aktywności fizycznej jest zwiększenie wydolności organizmu oraz znaczna poprawa siły mięśniowej kończyn dolnych a także grzbietu i mięśni brzucha. Zauważalna staje się także poprawa pracy serca oraz objętość płuc. Ćwiczenia w grupie kilku osób to również bardzo dobra zabawa, imituje jazdę w prawdziwym terenie.

IMG_6025.jpeg

 

Trening autogenno-relaksujący prowadzony przez rehabilitanta ma wiele zastosowań. Ludziom znerwicowanym, spiętym i mającym problemy emocjonalne (ogólnie: problemy z samym sobą) -może dopomóc w odnalezieniu wewnętrznej równowagi i powrocie do normalnego funkcjonowania. Zazwyczaj posiadamy wiele podświadomych negatywnych kodów wywołujących napięcie wewnętrzne i ta metoda pomaga te napięcia usunąć i powrócić do równowagi. Afirmowane treści przedostają się do podświadomości i zmieniają nasze wzorce.

 

Ćwiczenia taneczno-ruchowe to aktywność nie tylko dla młodych, ale dla ludzi w każdym wieku. Żeby cieszyć się tańcem nie potrzebujesz partnera. Ćwiczenia te prowadzone są w grupie, pomagają zachować świetną figurę. Taniec to jeden ze sposobów, by wyrwać się z monotonii codziennych obowiązków. Wpływa na nasz ogólny stan zdrowia, a zwłaszcza na nasze zdrowie emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

IMG_6586.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera