>

 Nowy cennik na rok 2025 - szczegóły w zakładce "Cennik" 

Elektroterapia

To zabiegi, w których stosuje się różnego rodzaju prądy lecznicze, stałe bądź zmienne, o różnej częstotliwości. Zaleca się je jako jedną z podstawowych terapii w łagodzeniu lub zwalczaniu wielu dolegliwości. W trakcie zabiegów w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszcza się prąd. Prąd działają przede wszystkim przeciwbólowo, dochodzi też do zmniejszenia napięcia mięśni, poprawy ukrwienia, przyspieszenia regeneracji tkanek, lepszego wchłaniania się obrzęków. Zabiegi elektroterapii przynoszą pożądane efekty w przypadku wielu schorzeń.
Wskazaniem są: stany przewlekłego lub ostrego bólu kręgosłupa, wszelkiego rodzaju dyskopatie nerwobóle, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby reumatyczne, dystrofie mięśniowe, stany pourazowe narządu ruchu, np. po złamaniach, jak również te przebiegające z obrzękiem zapalenia tkanek miękkich, rwa kulszowa, bóle głowy, migreny, bóle towarzyszące osteoporozie.
W skład elektroterapii wchodzi kilka rodzajów zabiegów z wykorzystaniem prądów stałych lub zmiennych o różnej częstotliwości:

Jonoforeza polega na tym, że za pomocą prądu stałego aplikuje się pacjentowi lek dokładnie w chore miejsce. Zabieg stosuje się w przypadku nerwobólów, neuralgii, chorób reumatycznych, w stanach zapalnych, w zaburzeniach zrostu kości, w niedokrwieniach, obrzękach

Galwanizacja polega na podawaniu prądu stałego o małej częstotliwości, który wpływa na tkanki nerwowe oraz struktury mięśni. Zabieg stosuje się w leczeniu wszelkiego rodzaju dyskopatii, nerwobólów, w stanach zapalnych nerwów, przeciążeń i napięcia mięśni oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.

Elektrostymulacja to zabieg, który za pomocą stałego prądu impulsowego ma na celu wywołanie skurczu mięśni, by w ten sposób pobudzić je, doprowadzić do lepszego ukrwienia i zmniejszenia ich napięcia. Elektrostymulacja przynosi dobre efekty w przypadku zaburzeń ruchowych np. niedowładów czy porażeń oraz schorzeń układu nerwowego.

Prądy TENS to zabieg polegający na użyciu prądów impulsowych o małej częstotliwości. TENS oznacza przez skórną stymulację elektryczną nerwów i daje świetne rezultaty w przypadku bólów: kręgosłupa, stawowo-mięśniowych, związanych z kręczem szyi, czy reumatycznych.

Prądy diadynamiczne obniżają napięcie mięśniowe, zwiększają ukrwienie, przyspieszają wchłanianie krwiaków w stanach pourazowych. Wskazania to: bóle kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, schorzenia reumatyczne, wszelkiego rodzaju dyskopatie, nerwobóle, dystrofie mięśniowe, ale też stany pourazowe narządu ruchu, również z obrzękiem.

Terapia skojarzona - łączony efekt prądu TENS i ultradźwięków.
Wskazania: zwiększenie efektu terapeutycznego w porównaniu z pojedynczym oddziaływaniem każdego rodzaju terapii osobno

Ultradźwięki z elektroterapią (terapia skojarzona) - bodźcowanie tkanek falami akustycznymi z jednoczesnym aplikowaniem prądu elektrycznego leczniczego. Dzięki bardzo nowoczesnej technologii medycznej połączono działanie rozluźniające i przeciwbólowe ultradźwięków ze stymulującym nerwy i mięśnie prądem elektrycznym o  odpowiednich parametrach. Rozwiązanie takie pozwoliło na bardziej efektywne działanie lecznicze ultradźwięków dzięki czemu wzrosła stanowczo skuteczność terapeutyczna zabiegu. Zabieg stosowany w  leczeniu: przewlekłej choroby reumatycznej stawów, artroz, zgrubień okostnej (ostroga piętowa, osteofity), przewlekłych stanów zapalnych mięśni, torebek stawowych, zespołów bólowych kręgosłupa, nerwobólów, chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa, stanów pourazowych układu kostnego.

dsc_8904.jpeg

dsc_8910.jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera