>

Ogrody

Ogród Kneippa
Znajduje się tuż obok zabudowań Śląskiego Sebastianeum. Dokładnie naprzeciw Recepcji. Jest on ogólnodostępnym miejscem rekreacji. Ogród Kneippa wyposażony jest w granitowe naczynie do moczenia rąk, oraz w dwa baseny do deptania wody czyli tak zwane „brodziki do brodzenia w oligoceńskich zimnych wodach”. Na skraju ogrodu znajdują się dwie fontanny, zaś sam ogród zachwyca pięknem róż oraz różnego rodzaju ziół.

 

Ogród Ziołowy
Zgodnie z zaleceniami księdza Kneippa, w Sebastianeum Silesiacum znajduje się ogród ziołowy. Służy on kuracjuszom jako miejsce odpoczynku i relaksu. Wśród kwiatów, ziół i kilkusetletnich dębów można pospacerować, a tym samym skorzystać z ziołowo-kwiatowych „inhalacji”. Ogród ziołowy jest również źródłem pozyskiwania ziół wykorzystywanych do potraw, herbat oraz innych ziołowych napojów, jak również materiałów potrzebnych do wykonania różnego rodzaju zabiegów. Oprócz wcześniej wspomnianych ziół, w ogrodzie ziołowym przygotowano także tzw. ścieżkę Kneippa. Jest ona zbudowana z kamyków o różnej średnicy, kamiennych płyt oraz kilku rodzajów elementów drewnianych. Służy ona do chodzenia boso, w celu naturalnej akupresury stóp oraz hartowania organizmu. Oczywiście istnieją tam również idealne warunki do chodzenia boso latem po trawie, zaś zimą po śniegu.

 

Ogród zimowy
To przepiękny zakątek, w którym nawet zimą można cieszyć się pięknem kwiatów oraz śpiewem ptaków. Jest on jednak, podobnie jak ogród ziołowy, dostępny tylko dla kuracjuszy. Ogród zimowy mieści się nad grotą solną, każdego zachwycając swoją drewniano-szklaną konstrukcją.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera